Stok Kodu:10010
CA Barkod:8681889040558
Ürün Adı:Ahşap Denge Oyunu
Parça Sayısı:41
Önerilen Yaş Grubu:3 Yaş ve Üzeri

Ahşap Bloklar
41 Parça

Çocukların hayal gücü ve organizasyon yeteneğini geliştirir.

2 yaş ve üzeri çocukların psikomotor kabiliyetini geliştiren eğitici ve öğretici oyuncaklardır.

Okul öncesi dönemde çocukların el becerilerini geliştirir.

Çocuğunuzun hayal gücünü geliştirir.

Çocukların kavrama, sıralama ve üst üste dizme gibi basit ince motor becerilerini geliştirir.

Farklı ahşap bloklar ile, çocuğunuz sayısız şekiller meydana getirerek zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaktır.

Küçük yaştaki çocukların oyuncakları ağızlarına alabilme olasılığı dikkate alınarak tamamen zararsız su bazlı boyalar kullanılmıştır.

AHŞAP OYUNCAKLARIN AVANTAJLARI

Ahşap oyuncaklar sağlığı zararlı kimyasal maddeler içermez.

Küçük çocukların vücutları gelişimini henüz tamamlamadığı için kimyasal maddelere özellikle duyarlıdır. Plastik oyuncakların içerebileceği BPA, PVC ve fatalat gibi kimyasallar hormon dengesini bozabilir, ergenliği erken girilmesine yol açabilir, kanser ve obezite riskini arttırabilir. Çocuğunuzun güvenli ve kimyasal içermeyen oyuncaklarla oynamasını sağlamak için plastik yerine doğal ahşap kullanılarak üretilen oyuncaklara yönelmelisiniz.

Ahşap oyuncaklar genellikle elektrik, pil ve yazılıma ihtiyaç duymadan hayal gücünü tetikleme özelliğine sahiptirler. Çocuğunuz aynı oyuncakla birçok farklı biçimde oynayabilir.

Ahşap oyuncaklar sade görünümleri ile yaratıcı ve açık uçlu oyunu teşvik etmektedir. Bu tarz bir oyun tecrübesi de çocuğun özellikle düşünsel olarak hızla gelişmesini sağlayacaktır.

Ahşap oyuncaklarla oynayan çocukların dokunma ve koku alma duyuları hızlı gelişir.

Ahşap oyuncaklar plastik oyuncaklara göre daha dayanıklıdır. Kolay kolay kırılmazlar, kırıldığında da tamir edilmeleri daha kolaydır.

Ahşap oyuncaklar ekolojiktir. Ahşap ekolojik olduğundan, doğaya geri dönüşümü kolaylıkla gerçekleşmektedir. Tam tersine plastiğin geri dönüşümü çok zahmetli olup, çözünmesi için uzun yıllar gerekir.